Kurs elementarny 5h dla osób indywidualnych w dzień powszedni w godzinach popołudniowych

Kurs elementarny jest bardzo popularny ze względu na swoją zwartą formę oraz niewysoki koszt. Obecnie tą właśnie formę szkolenia wybiera wiele firm, instytucji oraz grup młodzieżowych, które pragną posiąść umiejętności niezbędne przy ratowaniu ludzkiego życia, ale nie mogą na ten cel przeznaczyć dwóch dni zajęć, jak to ma miejsce w przypadku kursu podstawowego. Kurs elementarny stanowi najkrótszą formę szkolenia, po której można uzyskać zaświadczenie o ukończeniu kursu. Kurs elementarny przeznaczony jest dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z pierwszą pomocą, jak i dla tych którzy pragną usystematyzować już posiadane wiadomości (np. nauczyciele PO).

Jak wszystkie nasze kursy składa się przede wszystkim z zajęć praktycznych omówienia teoretyczne stosowane są jedynie jako wstęp do ćwiczeń,  który ma uświadomić uczestnikom w jakich sytuacjach (i z jakiego powodu) należy dane czynności wykonywać. Zajęcia praktyczne odbywają się zarówno na pozorantach (badanie poszkodowanego, układanie w pozycji bocznej, zakładanie opatrunków i unieruchamianie),jak i na manekinach (podstawowe podtrzymywanie życia resuscytacja krążeniowo-oddechowa).  Ze względu na ograniczony czas szkolenia pozoracje urazów stanowią tylko uzupełnienie kursu, ale oczywiście wykonywane są przy użyciu profesjonalnych środków do charakteryzacji firmy Kryolan(R).  Korzystamy z manekinów renomowanych firm AMBU(R) i Laerdal(R).

Najbliższy kurs zaawansowany odbędzie się: sprawdź KALENDARZ

  • Telefon: 22 50 65 193
  • e-mail: warszawa12@pck.org.pl
  • Koszt: 120 zł (płatność przelewem na nr konta 63 1160 2202 0000 0002 3706 6215)

Zapraszamy do polubienia fanpage na facebooku: facebook.com/centrumszkoleniowePCK

Program kursu elementarnego dla osób indywidualnych

  1. Ocena sytuacji i zabezpieczenie miejsca wypadku.
  2. Ocena stanu poszkodowanego, kontrola czynności życiowych – ćwiczenia.
  3. Postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym – ćwiczenia.
  4. Podstawowe Podtrzymywanie Życia – ćwiczenia.
  5. Postępowanie w przypadku krwotoków, poważnych ran i oparzeń – ćwiczenia.
  6. Odpowiedzi na pytania uczestników dotyczące innych urazów.Informacje dla uczestników naszych kursów.

Nasze szkolenia polegają głównie na wyrabianiu umiejętności praktycznych, dlatego należy się wygodnie ubrać. Paniom polecamy raczej spodnie niż spódnice, czy sukienki. Panom odradzamy garnitury. Podczas zajęć z pozoracjami urazów istnieje ryzyko ubrudzenia się np. sztuczną krwią, więc nie należy ubierać się w drogą odzież.

Podczas kursu uczestnicy otrzymują zeszyt ćwiczeń, który uzupełnia się  w trakcie zajęć. Warto mieć ze sobą długopis lub ołówek.

W naszym Ośrodku uczestnicy mogą liczyć na herbatę oraz kawę.