Opis kursu pediatrycznego dla grup zorganizowanych - (8h dydaktycznych)

Kurs pediatryczny stanowi uzupełnienie wiedzy z kursu podstawowego. Przeznaczony jest przede wszystkim dla osób wychowujących dzieci, nauczycieli i opiekunów. Pozwala zrozumieć różnicę pomiędzy budową dziecka i osoby dorosłej oraz odpowiednio zmodyfikować swoje postępowanie. Poruszane są także niezwykle istotne aspekty psychologiczne. Podczas kursu odbywają się ćwiczenia na specjalnych manekinach renomowanej firmy Laerdal(R) - niemowlaku i dziecku, ze wskaźnikami umożliwiającymi kontrolowanie poprawności wykonywanych ćwiczeń.

 • Koszt: Koszt kursu zależy od liczby osób i grup, prosimy o kontakt: warszawa12@pck.org.pl

Program kursu pediatrycznego dla grup zorganizowanych.

 1. Przedziały wiekowe w pierwszej pomocy
 2. Etapy udzielania pierwszej pomocy
 3. Ocena stanu poszkodowanego
 4. Udzielanie pomocy dzieciom nieprzytomnym
 5. Wezwanie pomocy.
 6. Podstawowe podtrzymywanie życia u niemowląt i dzieci
 7. Zasady udzielania pierwszej pomocy
 8. Zachorowania i nagłe stany
 9. Ewakuacja
 10. Zatrucia
 11. Oparzenia

Informacje dla uczestników naszych kursów

 1. Nasze szkolenia polegają głównie na wyrabianiu umiejętności praktycznych, dlatego należy się wygodnie ubrać. Paniom polecamy raczej spodnie niż spódnice, czy sukienki. Panom odradzamy garnitury. Podczas zajęć z pozoracjami urazów istnieje ryzyko ubrudzenia się np. sztuczną krwią, więc nie należy ubierać się w drogą odzież.
 2. Podczas kursu uczestnicy otrzymują zeszyt ćwiczeń, który uzupełnia się  w trakcie zajęć. Warto mieć ze sobą długopis lub ołówek.
 3. W naszym Ośrodku uczestnicy mogą liczyć na herbatę oraz kawę. W pobliżu Ośrodka znajdują się liczne placówki oferujące zarówno kuchnię polską, jak i zagraniczną, do których można się wybrać podczas dłuższej przerwy w zajęciach (zwykle ok. godz. 13).
 4. Warto zapoznać się z naszą ofertą apteczek, tak aby po kursie nie tylko umieć udzielać pomocy, ale również posiadać niezbędne materiały.
 5. Przy wnoszeniu opłaty za kurs można podać instruktorowi dane do faktury (pełna nazwa, adres z kodem, NIP).