Druga edycja projektu WOLA I PCK SENIOROM  2/2023 realizowanego dzięki dotacji Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy dobiegła końca.

W okresie od lutego do  końca grudnia 2023r.   39 wolskich seniorów otrzymywało wsparcie w codziennym funkcjonowaniu od 43 Wolontariuszy. Łącznie  wykonanych zostało 933 usług pomocowych  między innymi w zakresie: robienia cotygodniowych bądź częstszych  zakupów spożywczych, realizowania recept, dowożenia do lekarzy. Pomagali  w porządkowaniu dokumentów, dowozili dokumenty do  różnych instytucji, wykonywali drobne naprawy domowe. Zdarzały  się również  codzienne wizyty związane z pomocą osobie niepełnosprawnej.

pck wola semiorom

Dzięki środkom finansowym  m. st. Warszawy  wolontariusze skorzystali z dwóch szkoleń z pierwszej pomocy, które zwiększyły poczucie ich  bezpieczeństwa oraz spowodowały większą pewność w sytuacjach kryzysowych. Zarówno wolontariusze jak i seniorzy  zapewnione mieli bezpłatne, telefoniczne porady psychologiczne przeprowadzane przez wykwalifikowanego psychologa.  Seniorzy dwa razy w tygodniu mogli korzystać także z  telefonu wsparcia i porozmawiać z przychylnymi im wolontariuszami.

W podziękowaniu za  bezinteresowną pomoc i poświęcany czas ze środków projektowych m.st. Warszawy wolontariuszom ufundowane zostały vouchery do Galerii Handlowej, gdzie w zależności od potrzeb mogli skorzystać z  zakupu w dowolnym sklepie.  Seniorzy uczestniczący w projekcie z okazji Dnia Seniora w październiku otrzymali zakupione ze środków m.st. Warszawy upominki.

Podsumowaniem tej edycji było spotkanie świąteczne dzięki, któremu seniorzy spotkali się nie tylko w swoim gronie, ale również z pomagającymi im cały rok wolontariuszami. Zwieńczeniem całego spotkania były  rozdane Wolontariuszo dyplomy –  podziękowania oraz upominki świąteczne. Wolontariusze odebrali  je z rąk Zastępcy Burmistrza  pana Wojciecha Lesiuka oraz pani Dyrektor MOO PCK Honoraty Krzywoń. Seniorom natomiast w przeddzień spotkania świątecznego dostarczone zostały paczki świąteczne z produktami spożywczymi ufundowanymi przez MOO PCK oraz upominek świąteczny sfinansowany ze środków projektowych.

Pracownikom Urzędu Dzielnicy Wola oraz pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy dziękujemy za wsparcie podczas realizacji całego programu.