Kurs zaawansowany PCK - (9h dydaktycznych)

Kurs zaawansowany stanowi uzupełnienie wiedzy z kursu podstawowego. Przeznaczony jest przede wszystkim dla ratowników wodnych, członków grup ratownictwa, studentów akademii medycznych oraz wszystkich pasjonatów ratownictwa. Kurs pozwala opanować umiejętności posługiwania się podstawowym sprzętem ratowniczym takim jak: kołnierze, deski ortopedyczne, nosze podbierakowe, worki samorozprężalne, unieruchamiacze  pneumatyczne i próżniowe. Uczestnicy kursu uczą się pracy zespołowej przy udzielaniu pomocy i zabezpieczaniu miejsca wypadku.

Jak wszystkie nasze kursy składa się przede wszystkim z zajęć praktycznych omówienia teoretyczne stosowane są jedynie jako wstęp do ćwiczeń,  który ma uświadomić uczestnikom w jakich sytuacjach należy dane czynności wykonywać. Zajęcia praktyczne odbywają się zarówno na pozorantach (badanie poszkodowanego, układanie w pozycji bocznej, zakładanie opatrunków i unieruchamianie), jak i na manekinach (podstawowe podtrzymywanie życia resuscytacja krążeniowo-oddechowa).  Ze względu na zdobytą wcześniej wiedze przez kursantów pozoracje odbywają się z zaskoczenia, oczywiście wykonywane są przy użyciu profesjonalnych środków do charakteryzacji firmy Kryolan(R).  Korzystamy z manekinów renomowanych firm AMBU(R) i Laerdal(R).

Najbliższy kurs zaawansowany odbędzie się: sprawdź KALENDARZ

 • Miejsce: Centrum Szkoleniowe MOO PCK, ul. Szańcowa 25, Warszawa (obok Wola Parku, dojazd autobusami 109, 190, 171, 523)
 • Godziny: 10.00-19.00
 • Telefon: 22 50-65-193
 • E-mail: warszawa12@pck.org.pl
 • Koszt (PROMOCJA!): 150  (płatność przelewem na nr konta 63 1160 2202 0000 0002 3706 6215)
 • Co przynieść: Na szkolenie należy przynieść dowód wpłaty lub przesłać potwierdzenie na adres e-mail: warszawa12@pck.org.pl

Program kursu zaawansowanego dla grup zorganizowanych.

 1. Aspekty prawne udzielania pierwszej pomocy
 2. Etapy udzielania pierwszej pomocy
 3. Zabezpieczenie miejsca wypadku (wypadki komunikacyjne)
 4. Ocena stanu poszkodowanego
 5. Postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym
 6. Ewakuacja poszkodowanego
 7. Zastosowanie rurki ustno-gardłowej
 8. Zakładanie kołnierza ortopedycznego
 9. Postępowanie z poszkodowanym motocyklistą
 10. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa
 11. Pokaz AED
 12. Zasady udzielania pierwszej pomocy
 13. Unieruchamianie kończyn
 14. Unieruchamianie ciała
 15. Zatrucia
 16. Odmrożenia/Hipotermia
 17. Egzamin

Informacje dla uczestników naszych kursów.

 1. Nasze szkolenia polegają głównie na wyrabianiu umiejętności praktycznych, dlatego należy się wygodnie ubrać. Paniom polecamy raczej spodnie niż spódnice, czy sukienki. Panom odradzamy garnitury. Podczas zajęć z pozoracjami urazów istnieje ryzyko ubrudzenia się np. sztuczną krwią, więc nie należy ubierać się zbyt elegancko.
 2. Podczas kursu uczestnicy otrzymują zeszyt ćwiczeń, który uzupełnia się  w trakcie zajęć. Warto mieć ze sobą długopis lub ołówek.
 3. W naszym Ośrodku uczestnicy mogą liczyć na herbatę oraz kawę. W pobliżu Ośrodka znajdują się liczne placówki oferujące zarówno kuchnię polską, jak i zagraniczną, do których można się wybrać podczas dłuższej przerwy w zajęciach (zwykle ok. godz. 13).
 4. Na szkoleniu można podać instruktorowi dane do faktury (pełna nazwa, adres z kodem, NIP). Można ją odebrać wraz z zaświadczeniem, zwykle w ciągu tygodnia po szkoleniu.