Wola i PCK seniorom

To już ponad 6 miesięcy trwa program WOLA I PCK SENIOROM, gdzie wolontariusze MOO PCK pomagają, wspierają i dają otuchę wolskim Seniorom. Do końca sierpnia udało się zrealizować 535 wizyty u 40 podopiecznych. Wolontariusze poza pomocą w codziennych czynnościach takich jak robienie zakupówczy wyniesienie śmieci pomagają w dotarciu do lekarza, urzędu czy wyprowadzeniu psa.

Zdarzała się podczas tego czasu również pomoc w zakupie i ustawieniu telewizora, telefonu, codzienne dostarczanie obiadów, porządkowanie dokumentów, nauka języka polskiego seniorów z Syrii czy pomoc przy codziennym wstawaniuz łóżka. Nie brakowało także trudniejszych sytuacji gdzie trzeba było wezwać pogotowie czy odwiedzić Seniora w szpitalu.

Nasi WOLONTARIUSZE mają tak dużo empatii i tak ogromne serce, że żadna prośba nie pozostawała bez odpowiedzi. Dzięki środkom m.st. Warszawy przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Wola mogliśmy podarować Wolontariuszom wyjście do kina, teatru czy wspólnie zintegrować się na kręglach oraz przy grillu. Odbyliśmy też szkolenie z pierwszej pomocy oraz wzięliśmy udział w warsztatach z psychologicznych aspektów starzenia się oraz radzenia sobie ze stresem i wypaleniem podczas wolontariatu. Czekają nas jeszcze super wizje, gdzie porozmawiamy o trudnościach i sposobach radzenia sobie z nimi, zastanoimy się, co możemy zmienić, na co mamy wpływ, a na co niestety nie. Skorzystamy z rad i wskazówek opartych na profesjonalnej wiedzy i doświadczeniu superwizora aby lepiej radzić sobie w kontaktach z Seniorami. Cztery miesiące wyzwań jeszcze przed nami. Ale na „zakończenie” projektu wielkie,grudniowe spotkanie Seniorów i Wolontariuszy.