logotypy pck-wola

01 lutego 2023 r. rozpoczęliśmy II edycję projektu PCK SENIOROM 2023. Projekt finansowany ze środków m.st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Główny cel projektu to pomoc wolskim samotnym, chorym czy niepełnosprawnym seniorom w codziennym funkcjonowaniu. Projekt zakłada pomoc między innymi w:

 • robieniu codziennych zakupów,
 • dojechaniu do lekarza,
 • załatwieniu spraw urzędowych,

Seniorzy mają również możliwość skorzystania:

 • z telefonicznej porady psychologa: w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godzinach 12:30-13:30 pod numerem telefonu: 510 642 277
 • z telefonu wsparcia: w poniedziałki i środy w godzinach 15:00-16:00 pod numerami:
  • 507 352 250
  • 452 995 307

Projekt realizowany jest przez Wolontariuszy, którzy w ramach swojej pracy wolontarystycznej otrzymają również wsparcie w postaci bezpłatnych konsultacji psychologicznych, a także będą
mogli wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy.

Kontakt:
Seniorów chcących wziąć udział w projekcie oraz wolontariuszy chcących nieść pomoc zapraszamy do kontaktu:

 • Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża ul. Szańcowa 25
 • Telefon: 607 505 558
 • mail: warszawa01@pck.org.pl

To już ponad pół roku trwania II edycji programu WOLA I PCK SENIOROM. Wolontariusze MOO PCK pomagają, wspierają i dodają otuchy wolskim Seniorom. Do końca lipca udało się zrealizować 557 wizyt u 34 Seniorów. Wolontariusze poza pomocą w codziennych czynnościach takich jak robienie zakupów czy  wynoszenie śmieci  pomagają w dotarciu do lekarza oraz załatwieniu spraw urzędowych. Nie udało uniknąć się sytuacji trudnych, gdzie trzeba było wezwać pogotowie czy odwiedzić Seniora w szpitalu. Żadna prośba nie pozostawała jednak bez odpowiedzi. Wolontariusze zawsze stawali na wysokości zadania!

 

W tej edycji zarówno Wolontariusze jak i Seniorzy mogą, w każdy pierwszy wtorek miesiąca  skorzystać z bezpłatnych porad psychologicznych, a Seniorzy dodatkowo dwa razy w tygodniu z Telefonu Wsparcia, gdzie z Wolontariuszami mogą porozmawiać o najróżniejszych sprawach.

Dzięki środkom m.st. Warszawy przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Wola mogliśmy podziękować  Wolontariuszom, za ich otwarte serca, przekazując im vouchery upominkowe do Centrum Handlowego. Część Wolontariuszy skorzystała także ze szkolenia z pierwszej pomocy.

 

Pięć miesięcy wyzwań jeszcze przed nami.  Czeka nas  Dzień Seniora, Dzień Wolontariusza, kolejne szkolenie z pierwszej pomocy, a na zakończenie projektu  grudniowe spotkanie wigilijne Seniorów  i Wolontariuszy.