Zbieraj złote drobniaki na wakacje dla dzieci i wygrywaj nagrody.Rusza 23. edycja ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota PCK”. Tradycyjnie w szkołach, przedszkolach i  firmach pojawią się pojemniki, do których można wrzucić „złote” monety o nominałach 1, 2, 5 groszy. Środki zebrane podczas akcji przeznaczamy na pomoc dzieciom, dofinansowując między innymi: letni wypoczynek, ciepłe posiłki w szkołach, wyprawki szkolne, a także pomoce naukowe.

„Gorączka Złota PCK” to jedna z corocznych akcji Polskiego Czerwonego Krzyża, której celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Od początku jej trwania zebranych zostało ponad 3 miliony złotych. Akcja polega na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5-groszowych. W ramach akcji prowadzone są zbiórki w sklepach, w szkołach, w przedszkolach oraz w firmach. Dzięki zaangażowaniu darczyńców z całej Polski, drobne monety zamieniają się w „tony złota”, które pomagają najmłodszym, zapobiegają wykluczeniu społecznemu i stwarzają szansę na lepszy start w dorosłość. Środki zebrane podczas akcji przeznaczamy na pomoc dzieciom, dofinansowując między innymi: letni wypoczynek, ciepłe posiłki w szkołach, wyprawki szkolne, a także pomoce naukowe.

Chcesz dołączyć? Ustaw w biurze, sklepie, na barze, w placówce dziecka duży słoik z opisem do zbierania na drobniaków i daj nam znać na adres warszawa@pck.org.pl. dostaniesz grafiki do druku i informację, co zrobić z zebranymi pieniędzmi. Nie wymieniaj ich na “grubsze”, bo złote monety ważymy a najlepszym zbieraczom przyznajemy nagrody.

Uczenie kolejnych pokoleń bezinteresownego pomagania jest jednym z kluczowych działań naszego Stowarzyszenia. Co roku w setkach szkół, przedszkoli,  ale i firm oraz instytucji są rzesze „rozgorączkowanych” osób, które angażują się w akcję zbierania monet. Cieszymy się, że dzięki ich wsparciu, pomagamy najbardziej potrzebującym – mówi Michał Mikołajczyk, członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża, inicjator kampanii „Gorączka Złota PCK”.

Akcja „Gorączka Złota PCK” ma również wymiar edukacyjny. Poprzez akcję PCK promuje idee wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Większość wolontariuszy w „Gorączce Złota” to uczniowie pomagający swoim rówieśnikom. To właśnie aspekt edukacyjny – pokazanie jak drobny gest jakim jest zebranie garści „złotych monet” – ma szczególną wartość. Akcja co roku spotyka się z dużym zainteresowaniem szkół i przedszkoli.

Zachęcamy wszystkich, dużych i małych. Czy wiecie już, gdzie w waszej szkole, przedszkolu, sklepie, biurze, restauracji pojawi się pojemnik na złoto? Dołączcie do grona „rozgorączkowanych”. Wspólnie odmieńmy los potrzebujących dzieci. Pomagajmy razem – dodaje Michał Mikołajczyk.

Akcja „Gorączka Złota PCK” do 24 maja 2024r.

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

Autor wpisu