Krwiobieg 2020

3.KRWIOBIEG WARSZAWA – organizowany przez Polski Czerwony Krzyż Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża to cyklicznejuż wydarzenie łączące wyjątkowych ludzi w szlachetnej sprawie. Jego głównym celem jest wypromowanie honorowego krwiodawstwa poprzez wzięcie udziału w zorganizowanych na różnych dystansach biegach.3 Krwiobieg Warszawa to wydarzenie nie tylko dla tych, którzy biegają zawodowo, amatorsko lub biegną rano za uciekającym tramwajem! Krwiobieg to miejsce dla każdego, komu bliskie jest pomaganie i świadomość, że zwykłe „chcę” może zdziałać cuda i uratować komuś życie.

CZAS I MIEJSCE
Wydarzenie zostanie zorganizowane 21 czerwca 2020 r. (niedziela) w godzinach 8.00-16.00 na terenach zielonych Polskiego Komitetu Olimpijskiego, ul. Wybrzeże Gdyńskie. Termin ten związany jest z rocznicą Światowego Dnia Krwiodawcy, który obchodzony jest
14 czerwca każdego roku.

Biegi zostaną przygotowane na wielu dystansach, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. W tym roku oprócz biegu Mały Krwiobieg – 5 km i Duży Krwiobieg – 10 km nie zabraknie też nowych formuł

  • sztafety (3km)
  • Ultramaratonu gdzie będzie można spróbować swoich sił na dystansie 50 km

Dla najmłodszych uczestników

  • dla dzieci do lat trzech – zorganizowano bieg na 100 metrów
  • dla starszych 500, 1000 i 1500 metrów.

Jak co roku będzie możliwość oddania krwi w specjalnym Ambulansie. Poprzednie lata pokazały jak wielkie serca mają mieszkańcy Warszawy i Mazowsza, którzy podczas Krwiobiegów Warszawa oddali łącznie prawie 40 litrów krwi tego leku ratującego zdrowie i życie ludzi.

Biegowi będzie towarzyszył piknik PCK, a podczas niego będzie możliwość poznania tajników udzielania pierwszej pomocy i pozoracje ran, gry i zabawy dla dzieci. Będziemy prowadzili działania prozdrowotne (pomiar cukru we krwi, pomiar ciśnienia, porady dietetyka).

Wydarzenie 3 Krwiobieg Warszawa zostało objęte honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Burmistrza Dzielnicy Żoliborz oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Warszawie.

Szczegóły o biegu na stronie www.krwiobiegwarszawa.pl
Tel. 22/50-65-191, 505-144-517.

Oddając krew – darujesz życie” – to hasło towarzyszy działaniom Polskiego Czerwonego Krzyża, najstarszej i najbardziej wszechstronnej organizacji humanitarnej w Polsce, która od ponad 100 lat zajmuje się organizacją i propagowaniem honorowego krwiodawstwa oraz uświadamianiem znaczenia krwi w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.

Autor wpisu

19 697 comments on “Krwiobieg Warszawa 2020