PCK Mazowsze przeciwko COVID - 19

Obecna sytuacja nie pozwala na organizowanie przez nas zbiórek żywności w marketach czy  prowadzenia kwest ulicznych, a organizując  tego rodzaju działania, szczególnie w okresie przedświątecznym, mogliśmy pomóc dużej grupie osób. Była to znacząca pomoc dla  samotnych czy rodzin wielodzietnych, dzięki której osoby te mogły cieszyć się świętami i mieć poczucie, że nie są pozostawieni sami sobie.

Codziennie otrzymujemy telefony z prośbą o wsparcie, zarówno od osób prywatnych jak i Ośrodków Pomocy Społecznej. Z związku z tym, na portalu Pomagam.pl,  utworzyliśmy zbiórkę  „PCK Mazowsze przeciwko COVID-19” w ramach kampanii „Koronawirus w Polsce – PCK wspiera potrzebujących przebywających w kwarantannie”, z której zebrane środki przeznaczymy na zakup żywności i artykułów pierwszej potrzeby dla osób przebywających w odosobnieniu – seniorów, osób samotnych, bezdomnych, niepełnosprawnych, podopiecznych naszej organizacji, w tym Powstańców Warszawskich.

Nie wychodząc z domu możecie bezpośrednio włączyć się w akcję wpłacając środki na niniejszą kampanię.: https://pomagam.pl/pckmazowsze

Dzięki tym funduszom będziemy mogli kupić żywność i artykuły pierwszej potrzeby (środki czystości i ochrony osobistej). Wartość jednej paczki to ok. 100 zł. Zakupione produkty będą dostarczone przy współpracy z wolontariuszami PCK, Ośrodkami Pomocy Społecznej, wojskiem.

Środki te pomogą nam również odpowiednio zabezpieczyć siostry PCK i naszych podopiecznych w jednorazowe rękawice, maseczki, środki  dezynfekcji.

Pomóż nam pomagać

Pozdrawiam Honorata Krzywoń
Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Okręgowego
Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie
ul. Szańcowa 25 01-458 Warszawa
tel. 505-144-517, 22/50-65-198

Autor wpisu

21 725 comments on “Wspieraj nas na Pomagam.pl