Wsparcie psychologiczne opiekunów osób niepełnosprawnych

Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyżazaprasza osoby opiekujące się osobami niesamodzielnymi do skorzystania z pomocy psychologa oraz do udziału w spotkaniach grupy wsparcia.

W dniach:

  • 10.2020 w godz. 9.00-17.00
  • 10.2020 w godz. 10.00-13.00

czekać będą na Państwa, w siedzibie PCK przy ul. Szańcowej 25, psychologowie, z których porad skorzystać może każdy szukający wsparcia w opiece nad osobami niesamodzielnymi. Dzięki indywidualnym konsultacjom prowadzonym przez specjalistę, opiekunowie będą mogli dowiedzieć się, jak sobie poradzić w trudnych i nietypowych sytuacjach, z którymi niejednokrotnie przychodzi im się zmierzyć.

Dodatkowo zapraszamy w pierwsze środy miesiąca na spotkania otwartej grupy wsparcia. Najbliższe odbędzie się 7 października w godz. 18.00-20.00 w siedzibie PCK przy ul. Szańcowej 25. Dzięki działalności grupy osoby opiekujące się swoimi bliski będą mogły otrzymać podstawowe informacje gdzie szukać pomocy w zależności od potrzeb swoich bliskich, podzielić się problemami z psychologiem, nawiązać relacje z osobami, które na co dzień realizują podobne obowiązki.

Wsparcie psychologa w PCK

Telefon do koordynatora porad psychologicznych: +48 505 144 517 lub 607 050 655.

Zapraszamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego celem ustalenia godziny wizyty.

W ramach projektu zapraszamy również opiekunów osób niesamodzielnych do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu opieki nad osobami starszymi. Dla osób chcących wziąć udział w szkoleniach zapewniamy na czas spotkania opiekę nad członkiem rodziny, sprawowaną przez Siostry PCK.

Działanie jest realizowane w ramach projektu finansowanego przez Urząd m. st. Warszawy

pn: „Wsparcie edukacyjno-informacyjne nieformalnych opiekunów osób niesamodzielnych 60+”.

Honorata Krzywoń
Dyrektor
Mazowieckiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie
Ul. Szańcowa 25, 01-458 Warszawa
https://mazowieckie.pck.pl/, https://wsparcieopiekunow.waw.pl/

Autor wpisu