pck wola semiorom

557 wizyt u 34 starszych osób udało się zrealizować w ramach programu WOLA I PCK SENIOROM. Wolontariusze zawsze stawali na wysokości zadania!

To już ponad pół roku trwania II .edycji programu WOLA I PCK SENIOROM. Wolontariusze MOO PCK pomagają, wspierają i dodają otuchy wolskim seniorom. Do końca lipca udało się zrealizować 557 wizyt u 34 podopiecznych. Wolontariusze pomagają w codziennych czynnościach, takich jak robienie zakupów czy wynoszenie śmieci. Dodatkowo pomagają w dotarciu do lekarza oraz załatwieniu spraw urzędowych. Nie udało uniknąć się sytuacji trudnych, gdzie trzeba było wezwać pogotowie czy odwiedzić starszą osobę w szpitalu. Żadna prośba nie pozostawała jednak bez odpowiedzi. Wolontariusze zawsze stawali na wysokości zadania!

W tej edycji zarówno wolontariusze, jak i seniorzy mogą, w każdy pierwszy wtorek miesiąca  skorzystać z bezpłatnych porad psychologicznych, a seniorzy dodatkowo dwa razy w tygodniu z Telefonu Wsparcia, gdzie z wolontariuszami mogą porozmawiać o najróżniejszych sprawach.

Dzięki środkom m.st. Warszawy przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Wola mogliśmy podziękować  Wolontariuszom, za ich otwarte serca, przekazując im vouchery upominkowe do Centrum Handlowego. Część Wolontariuszy skorzystała także ze szkolenia z pierwszej pomocy.

Pięć miesięcy wyzwań jeszcze przed nami. Czeka nas  Dzień Seniora, Dzień Wolontariusza, kolejne szkolenie z pierwszej pomocy, a na zakończenie projektu  grudniowe spotkanie wigilijne Seniorów i Wolontariuszy.

Autor wpisu