Powstańcy Warszawscy i Kombatanci mieli w sobotę 9 grudnia przemiłe odwiedziny. Już od tygodnia wolontariusze Ochotniczego Korpusu Opiekuńczego OKO PCK uwijali się przy robieniu świątecznych paczek dla podopiecznych. W piątek wszystko było gotowe i od rana w sobotę zaczęła się akcja odwiedzin.

Świąteczne odwiedziny to dla Powstańców Warszawskich nie tylko okazja to otrzymania paczki. Głównie to radość spotkania, możliwość rozmowy i wspólne spędzenie czasu. Rozmowy, wspomnienia, historie na nowo odkryte – to wartość dodana paczek świątecznych.
– W tej akcji chodzi przede wszystkim o odwiedziny. Przez 9 lat istnienie OKO Siostry i Bracia PCK nawiązali z podopiecznymi bliskie i szczere relacje, dlatego także dla nich to spotkanie było niesamowitym przeżyciem. Ważne jest też zorientowanie się w bieżących potrzebach Powstańców Warszawskich i Kombatantów. Jesteśmy z nimi nie tylko od święta, ale cały rok – mówiła koordynatorka akcji Joanna Szołtun z MOO PCK.

Chcesz pomóc?

W tym roku akcja świąteczna miała wyjątkowy rozmach. Przygotowano ponad 50 paczek. W rozwożeniu pomagali strażacy Ochotnicza Straż Pożarna w Laskach i studenci Wojskowej Akademii Technicznej Obie formacje pokazały, że z duma kontynuują wartości przekazywane przez Powstańców.
Od rana przed Mazowieckim Ośrodkiem Okręgowym PCK widać było także wozy telewizyjne oraz kilkunastu wolontariuszy. W sumie w akcji uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

Stworzenie paczek świątecznych było możliwe dzięki wielu darczyńcom, bez których akcja nie byłaby możliwa na taką skalę.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak wyglądała ta akcja zapraszamy do obejrzenia weekendowego wydania Wiadomości TVP. TUTAJ

Autor wpisu