Mondelez International
Mondelez International

#SilniejsiRazem - wsparcie liczone w tysiącach produktów! Trwająca pandemia Covid-19 sprawiła, że tegoroczne święta wielkanocne były inne niż do tej pory.Konieczność izolacji szczególnie dotknęła osoby starsze i samotne. Mondelez Polska wierzy, że w tym trudnym czasie jesteśmy #SilniejsiRazem, dlatego zdecydował się przekazać 6 ton produktów marki Milka na rzecz na rzecz seniorów, w tym Powstańców Warszawskich, domów opieki oraz zakładów leczniczo-opiekuńczych wspieranych przez Polski Czerwony Krzyż. Bezpośrednio dowieźliśmy pomoc m.in. do Domu Pomocy Społecznej PCK w Ostrołęce, DPS w Tomczycach czy Zakładu opiekuńczo-leczniczego Jaśmin w Starym Goździe. W sumie to 14 000 podopiecznych PCK na Mazowszu.

Mondelez International

„Bardzo dziękuję firmie Mondelez International za to wsparcie. Szczególnie w tym okołoświątecznym czasie myślimy o osobach starszych i schorowanych, czyli tych których obecna sytuacja dotyka chyba najbardziej i to nie tylko w znaczeniu medycznym ale społecznym, psychologicznym: wymuszona samotność, strach o siebie i swoich bliskich. Odrobina słodyczy i przypływ pozytywnej energii na pewno się przydadzą” – mówi Michał Mikołajczyk Wiceprezes Mazowieckiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. „#SilniejsiRazem to w tym przypadku nie tylko marketingowe zawołanie, ale potwierdzenie tej znanej i jak się cieszę praktykowanej zasady!” – dodaje Mikołajczyk.

Mondelez International

„Społeczna odpowiedzialność od lat wpisana jest w strategię i działanie Mondelēz International. Dzisiaj, w dobie trwającej epidemii koronawirusa, nie może być inaczej. W Polsce od początku trwania epidemii chcemy wyjść naprzeciw potrzebom tych, których obecna sytuacja dotknęła w sposób szczególny. Na bieżąco angażujemy się w działania różnych organizacji, przekazując pomoc zarówno finansową,jak i rzeczową. Cieszymy się, że możemy wesprzeć w tym pełnym wyzwań czasie polską służbę zdrowia. Mamy także nadzieję, że przekazane przez nas przekąski przyniosą odrobinę radości podopiecznym Polskiego Czerwonego Krzyża – zarówno seniorom samotnym w swoich domach, jak i domach opieki. – powiedział Marcin Dobrock, dyrektor zarządzający Mondelez Int. w Polsce i krajach bałtyckich.

Dodatkowe informacje:
PCK
Honorata Krzywoń
warszawa.dyrektor@pck.org.pl
+ 48 505 144 517

Polski Czerwony Krzyż

Polski Czerwony Krzyż w Warszawie to najstarsza w Polsce organizacja humanitarna. Jako członek Międzynarodowej Federacji Stowarzyszenia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca niesie pomoc bez względu na narodowość, rasę, wyznanie, pozycję społeczną lub przekonania polityczne. Jesteśmy tam, gdzie potrzebna jest pomoc dla drugiego człowieka.

Mondelez Polska

Mondelez Polska jest wiodącą̨ firmą branży spożywczej w Polsce, od 28 lat obecną na naszym rynku. Zatrudnia blisko 4600 pracowników i jest liderem na rynku czekolady i ciastek markowych w Polsce. Bogata oferta firmy obejmuje znane marki kategorii przekąsek, takie jak: czekolady: Milka i Alpen Gold, wafelki Prince Polo, batony 3BIT, ciastka: Milka, OREO, belVita, Petitki, Lubisie, Delicje, San, Łakotki oraz cukierki i gumy Halls. Mondelez Polska jest częścią rodziny firm Mondelēz International, Inc. Pod zmienioną nazwą (dawniej Kraft Foods) funkcjonuje w Polsce od 2013 r.

Autor wpisu