Wola i PCK seniorom

Pierwsza edycja projektu WOLA I PCK SENIOROM realizowanego dzięki dotacji Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy dobiegła końca.
W okresie od marca do grudnia 2022r. wolscy seniorzy otrzymywali wsparcie w codziennym funkcjonowaniu. Wolontariusze łącznie wykonali 983 usługi pomocowe między innymi w zakresie: robienia cotygodniowych bądź częstszych zakupów spożywczych, realizowania recept, dowożenia do lekarzy. Pomagali w porządkowaniu dokumentów, dowozili dokumenty do różnych instytucji, wykonywali drobne naprawy domowe. Wychodzili z pupilami seniorów na spacery. Udzielali korepetycji z języka polskiego i angielskiego seniorom niepolskojęzycznym, pomagali w obsłudze komputera. Zdarzały się także codzienne wizyty związane z dostarczaniem posiłków oraz codzienną pomocą osobie niepełnosprawnej.

Dzięki środkom finansowym m. st. Warszawy wolontariusze skorzystali z dwóch warsztatów, trzech superwizji oraz 30 godzin konsultacji psychologicznych dzięki czemu w trakcie całego trwania programu zapewnioną mieli pomoc i wsparcie w nie zawsze łatwych sytuacjach. Dodatkowo przeprowadzone były dwa szkolenia z pierwszej pomocy, które zwiększyły poczucie ich bezpieczeństwa oraz spowodowały większą pewność w sytuacjach kryzysowych.
W podziękowaniu za bezinteresowną pomoc i poświęcany czas ze środków projektowych m.st. Warszawy wolontariuszom ufundowane zostały bilety do kina oraz teatru. W miesiącach wakacyjnych wolontariusze integrowali się podczas wyjścia na kręgle oraz organizacji spotkania grillowego.
Podsumowaniem tej edycji było spotkanie świąteczne dzięki, któremu seniorzy spotkali się nie tylko
w swoim gronie, ale również z innymi wolontariuszami. Zwieńczeniem całego spotkania były paczki świąteczne dla seniorów przygotowane przez Mazowiecki Oddział Okręgowy PCK oraz upominki
i dyplomy dla wolontariuszy sfinansowane ze środków m.st. Warszawy.
Pracownikom Urzędu oraz Ośrodkowi Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy dziękujemy za wsparcie podczas realizacji całego programu.

Autor wpisu