Dzięki finansowemu wsparciu Fundacji PepsiCo oraz pomocy merytorycznej Firmy PepsiCo Polska przy Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku od 1 lipca 2022 r. działa Punkt Integracyjno-Edukacyjny, do którego uczęszcza 15 dzieci z Ukrainy. Punkt powstał przy Klubie Profilaktyki Środowiskowej „Pszczółki”, by dzieci z Polski i Ukrainy mogły się razem spotykać i integrować.

W naszym Punkcie Integracyjno-Edukacyjnym dzieci i młodzież, po zajęciach szkolnych spędzają czas min. na grach i zabawach, tworzą piękne prace na zajęciach plastycznych, świętują również urodziny koleżanek i kolegów. Oprócz zabawy dzieci i młodzież korzystają z możliwości nauki języka polskiego i angielskiego. Dzięki tym zajęciom coraz lepiej posługują się językiem polskim.

W czasie wakacji dzieci z Punktu Integracyjno-Edukacyjnego, dzięki współpracy z Fundacją Przystanek Rodzina, miały możliwość spędzenia czasu bardzo aktywnie, uczestnicząc w różnych wycieczkach, min. wyjście do parku rozrywki Frajdalandia czy spacer w koronach drzew w parku linowym.

Moc atrakcji zapewniła im również „Akademia Lwa Honorka”. Jest to autorski program Straży Miejskiej, który uczy nie zapominając o bezpieczeństwie podczas zabaw w czasie wakacji.

« z 2 »

Autor wpisu