100 Lat Fiata i PCK - Podziękowania

Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, pragnie podziękować za wsparcie naszej organizacji w czasie pandemii. Uzyskując od Państwa pomoc w postaci użyczenia dwóch Fiatów Ducato, przełożyło się to na zwiększenie naszej pomocy na rzecz osób, które najbardziej ucierpiały w czasie pandemii. Samochody użyczone w tym wyjątkowych dla wszystkich okresie, zintensyfikowały nasze działania w znaczący sposób.

Duża część naszej działalności to pomoc charytatywna, zbiórki żywności oraz artykułów chemicznych, które w dużym zakresie pomagały w przetrwaniu osobom potrzebującym, biednym, domom pomocy, poszkodowanym przez los, niepełnosprawnym, a także Powstańcom Warszawskim. Samochody wykorzystywaliśmy do  transportu paczek, żywności, chemii i innych produktów przy czym wspomagały one nasze działania nie tylko na terenie Warszawy, ale również innych miast, głównie Grodzisk Mazowiecki.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że #FiatPL, podobnie jak PCK w ubiegłym roku, również obchodzi 100-lecie na ziemiach polskich i już w swojej historii wspierał Polski Czerwony Krzyż w działaniach statutowych. Tym samym cieszymy się bardzo, że mogliśmy nawiązać  do  wcześniejszej współpracy. W 1937 roku otrzymaliśmy bowiem od Fiata cały zastęp 100 samochodów Fiat 621f.

Oto archiwalna i historyczna relacja z przekazania zastępu samochodów dla PCK

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie. Liczymy na to, że kolejne nasze akcje kierowane na rzecz najsłabszych grup, znajdą Państwa uznanie i będziemy mogli liczyć na stałą współpracę. Tak jak w latach 40-tych, tak i teraz możemy pisać piękne karty historii naszych instytucji.

Autor wpisu