Sprzątanie grobów powstańców

Uroczystość Wszystkich Świętych to czas gdzie wszyscy udają się na cmentarze, na przystrojone kolorowymi kwiatami i zniczami groby najbliższych. Nie każdy jednak grób tak wygląda…

24 października -  już po raz kolejny Wolontariusze Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK wybrali się  wraz ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen na warszawskie Powązki aby uporządkować  kwatery powstańcze przed świętem 1 Listopada. Wolontariusze jak zwykle nie zawiedli  - przyszło ich wielu, ale niestety grobów było jeszcze więcej. Wszyscy intensywnie pracowali  i przez pięć godzin naprawdę dużo udało się zrobić.  Pogoda dopisała, uśmiechy z twarzy nie znikały, za to uporządkowanych alejek ciągle przybywało. Na  koniec całej akcji miło było popatrzeć jak posprzątane groby rozświetlone zostały przez zapalone znicze.

Akcja została przeprowadzona w ramach działań wolontariackich związanych z realizacją projektu współfinansowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy pn: „Utrzymanie samodzielności kombatantów ze szczególnym uwzględnieniem żołnierzy biorących udział w Powstaniu Warszawskim”.

Autor wpisu