logo osram polska

Firma OSRAM zaangażowała się w pomoc dla mieszkańców Ukrainy. W jej ramach za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża przekazała potrzebującym lampy inspekcyjne o wartości 1 600 000,00 zł. Wysłane produkty, zasilane energią z akumulatorów, mogą służyć między innymi jako oświetlenie w awaryjnych sytuacjach.

Przekazane przez firmę OSRAM lampy zostały przewiezione ciężarówkami Polskiego Czerwonego Krzyża do Ukrainy, gdzie przekazano je Ukraińskiemu Czerwonemu Krzyżowi. Lampy trafiły do szpitali, schronów i innych miejsc, w których oświetlenie jest niezbędne, a jest ryzyko utraty zasilania lub w ogóle go nie ma.

Gdy tylko pojawiła się możliwość udzielenia wsparcia naszym sąsiadom, natychmiast zdecydowaliśmy się pomóc. Ta inicjatywa spotkała się z dużym poparciem naszych pracowników i przełożonych, co bardzo nas cieszy. Wiele osób z Polski i Niemiec zaangażowało się w realizację tego przedsięwzięcia.” – powiedział Andrzej Przybylski, dyrektor działu Automotive w ams OSRAM w Polsce.

„Wysokiej jakości oświetlenie pozwoli na zabezpieczenie miejsc pobytu cywilów czy zabezpieczenie szpitali na wypadek braku prądu. Jest to bardzo potrzebny sprzęt, który z pewnością ułatwi funkcjonowanie wielu ukraińskich placówek. Dziękujemy za współpracę i za możliwość wspólnych działań. Dzięki Wam mamy możliwość pomagania.” – mówi Honorata Krzywoń Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wśród przekazanych produktów znalazły się takie lampy rodziny LEDinspect jak: Mini Compact 80, Professional 150 i 180, Flooder 10W i 20W, Flooder Helicopter i Spaceship, Mini 125, Pocket 160 i PRO Slimline 280. Wszystkie są zasilane z akumulatorów, dzięki czemu mogą zapewnić oświetlenie w sytuacji awaryjnej.

O firmie ams OSRAM

Grupa ams OSRAM jest światowym liderem w rozwiązaniach optycznych. Dodając inteligencję do światła i pasję do innowacji, wzbogacamy życie każdego człowieka. Tak właśnie rozumiemy nasze motto: “Sensing is Life”.

Będąc grupą z ponad 110-letnią wspólną historią, trzon naszej działalności określamy poprzez pryzmat wyobraźni, głębokiej wiedzy inżynierskiej, a także zdolność do zapewnienia globalnego potencjału przemysłowego w zakresie technologii czujników i rozwiązań oświetleniowych. Tworzymy fascynujące innowacje, które umożliwiają naszym klientom z sektora detalicznego, branży motoryzacyjnej, opieki zdrowotnej i przemysłu utrzymanie konkurencyjnej przewagi. Wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, które znacząco poprawiają jakość życia pod względem zdrowia, bezpieczeństwa i komfortu, jednocześnie redukując niekorzystny wpływ na środowisko.

Około 24 000 naszych pracowników na całym świecie nieustannie szuka nowych rozwiązań, które sprawią, że podróże będą bezpieczniejsze, diagnozy lekarskie dokładniejsze, a komunikacja wizualna – ciekawsza dla oka i bardziej skuteczna. Nasza praca polega na tworzeniu i rozwijaniu technologii wykorzystywanych w przełomowych zastosowaniach, co znajduje odzwierciedlenie w ponad 15 000 przyznanych i stosowanych patentach. W 2021 roku nasza grupa, której główna siedziba mieści się w Premstaetten/Graz (Austria), a jej druga centrala znajduje się w Monachium (Niemcy), uzyskała łączne przychody wynoszące ponad 5 miliardów dolarów i jest notowana jako ams-OSRAM AG na szwajcarskiej giełdzie SIX Swiss Exchange (ISIN: AT0000A18XM4).

Więcej informacji jest dostępne na stronie https://ams-osram.com

ams jest znakiem zastrzeżonym firmy ams-OSRAM AG. Ponadto wiele naszych produktów i usług jest zarejestrowanych lub zgłoszonych jako znaki towarowe grupy ams OSRAM. Wszystkie inne nazwy podmiotów lub produktów wymienione w niniejszym dokumencie mogą być znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi ich odpowiednich właścicieli. Informacje zawarte w niniejszej informacji prasowej są aktualne w momencie publikacji i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

Śledź ams OSRAM w mediach społecznościowych: >Twitter >LinkedIn >Facebook >YouTube

Autor wpisu