Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK) otrzymał do dyspozycji 2 400 m2 powierzchni magazynowej od Peakside i Partners Group. W planach jest podwojenie wielkości przekazanej powierzchni. Obiekt został udostępniony nieodpłatnie do użytkowania przez PCK na rzecz pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

Peakside Capital Advisors i Partners Group przekazali Mazowieckiemu Oddziałowi Okręgowemu Polskiego Czerwonego Krzyża do użytkowania magazyn w obiekcie City Point Targówek. Organizacja pomocowa może nieodpłatnie korzystać z 2.400 m2 powierzchni logistycznej. Docelowo planowane jest podwojenie udostępnionej powierzchni. City Point Targówek mieści się przy ul. Matuszewskiej 14 w warszawskiej dzielnicy Targówek

Roman Skowroński, dyrektor zarządzający Peakside Capital Advisors w Polsce, komentuje: – Wszyscy widzimy ogrom tragedii za naszą wschodnią granicą. Chcemy wesprzeć szeroką i spontaniczną akcję pomocy dla Ukraińców w miarę posiadanych zasobów. Dlatego zdecydowaliśmy na przekazanie wolnej powierzchni magazynowej do użytkowania mazowieckiemu oddziałowi Polskiego Czerwonego Krzyża. Potrzebna odzież i żywność są dostarczane do wielu miejsc, jednak dla usprawnienia organizacji niesionej pomocy konieczne jest miejsce na ich składowanie, konfekcjonowanie i sprawne przekazywanie potrzebującym.

Honorata Krzywoń Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK w Warszawie: - Wsparcie okazane przez  Peakside Capital Advisors i Partners Group jest nieocenione w obecnej działalności naszej organizacji. Udostępnienie tak dużej powierzchni magazynowej pozwoli Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi na przyjmowanie dużych ilości produktów z Polski jak i z zagranicy. Przełoży się to na prowadzenie długofalowej pomocy osobom przebywającym w Warszawie, jak również planowanie transportów na tereny Ukrainy

pakrsideThe alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

O Peakside

Peakside Capital Advisors jest niezależnym inwestorem oraz zarządcą inwestycji i funduszy inwestycyjnych na rynku nieruchomości. Firma w imieniu inwestorów instytucjonalnych zarządza aktywami o wartości ok. 1,4 mld EUR. Peakside realizuje zróżnicowane strategie inwestycyjne, dopasowane do specyficznych potrzeb inwestorów, począwszy od inwestycji typu „core”, a kończąc na projektach typu „value-add”, dotyczących zarówno nieruchomości komercyjnych jak i mieszkaniowych. Łącznie Peakside nabył aktywa o wartości 4,1 mld euro. Spektrum inwestycji Peakside obejmuje zakup pojedynczych nieruchomości, projektów deweloperskich jak również portfeli nieruchomości, a także kredytów zabezpieczonych na nieruchomościach czy też firm nieruchomościowych. Firma zatrudnia ponad 30. profesjonalistów w swoich biurach w Warszawie, Pradze, Frankfurcie, Zug oraz Luksemburgu.

www.peakside.com

 

 

 

 

Autor wpisu