Pod takim hasłem Zarząd Klubu HDK PCK „Kropelka Sprawiedliwości” przy Areszcie Śledczym w Radomiu zorganizował otwartą akcję oddawania krwi przez pracowników cywilnych i funkcjonariuszy służby więziennej w Radomiu.

Powyższa akcja rozpoczęła się w dniu 22 stycznia 2018 r. i trwała do dnia 10 kwietnia br.  W tym czasie krew oddało 170 dawców i pozyskano ogółem 76,570 litrów krwi i jej składników. Jak wspomina prezes klubu Sławomir Tarabasz oraz Szymański Konrad – koordynator akcji z ramienia dyrektora Aresztu – Zarząd Klubu wystąpił z apelem nie tylko do pracowników cywilnych i funkcjonariuszy Aresztu ale również do wszystkich służb mundurowych z terenu Miasta Radomia. Na apel odpowiedzieli również mieszkańcy Radomia i okolic.

Organizatorzy złożyli słowa podziękowania dla patronów  akcji a byli to:

  • kapitan Andrzej Rodak Dyrektor Aresztu Śledczego w Radomiu
  • Radosław Witkowski Prezydent Miasta Radomia.

Zarząd Klubu już dzisiaj zaprasza wszystkich chętnych do oddawania krwi, na akcji w miesiącu maju, a pozyskana krew będzie przeznaczona dla osób jej potrzebujących oraz uzupełnieniem Banku Krwi.

Jak zapewnia Konrad Szymański – wiceprezes Zarządu Klubu – będą to nasze cykliczne akcje organizowane na terenie Aresztu Śledczego w Radomiu.

Tekst i foto – Szymański Mirosław – wiceprezes OR PCK w Radomiu.

 

 

Autor wpisu