Piotr Szklany

Piotr Szklany- z zawodu nauczyciel informatyki i przedsiębiorczości. Z Czerwonym Krzyżem związany od szkoły średniej po przez krwiodawstwo. Pierwsze akcje zbiórki krwi zaczął organizować w ZS Lubawa, pierwsza szkołą w której uczył. Od 2007 roku prowadzi Szkolne Koła PCK w Iławie i zapoczątkował we wszystkich szkołach powiatu iławskiego akcje MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE. W latach 2007-2009 kierował klubem krwiodawstwa KROPELKA w Iławie.

2008-2012 Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Iławie. Od 2009 roku instruktor pierwszej pomocy PCK. W tym samym roku założył Grupę Pierwszej Pomocy. Pierwsze szlify grupa otrzymała pod okiem Grupy Ratownictwa Medycznego z Ostródy, podczas zabezpieczenia medycznego BITWY POD GRUNWALDEM w jej 600-tną rocznicę.

Od 2013 roku związany z Mazowszem i Oddziałem Rejonowym Warszawa-Południe. Prowadzi stronę internetową Mazowieckiego Oddziału okręgowego PCK. W Oddziale Rejonowym Warszawa-Południe jest koordynatorem ds. pierwszej pomocy i prowadzi Szkolne Koła PCK. W 2020 roku wybrany do władz OR Warszawa-Południe. Od 2020 roku – członek zarządu MOO PCK ds. krwiodawstwa oraz edukacji.

Zainteresowania – Informatyka – języki obce, podróże, sport, koszykówka, siatkówka, pływanie, tenis stołowy i ziemny, sztuka, muzyka, taniec, film, psychologia, medycyna konwencjonalna i naturalna, sztuki kulinarne.