wyprawka dla Żaka 2023

Trwa ogólnopolska akcja Wyprawka dla Żaka – skierowana do dziecipolskich i ukraińskich. Mazowiecki Oddział Okręgowy PCK zajmuje się wydawaniem wyprawek przeznaczonych dla Mazowsza.

Początek roku szkolnego to czas, kiedy Polski Czerwony Krzyż otacza szczególną opieką uczennice i uczniów w całym kraju. W tym roku – wzorem lat poprzednich – dystrybuujemy wyprawki szkolne dla dzieci polskich i już po raz drugi: ukraińskich.

„To konkretne wsparcie dla polskich i ukraińskich rodzin. Dla samych obdarowanych godny start w nowy rok nauki” – mówi Michał Mikołajczyk, członek Zarządu Głównego PCK. Każda wyprawka składa się z plecaka oraz dobrze wyposażonego piórnika. W sumie Polski Czerwony Krzyż – dzięki wsparciu współpracujących z nami firm Amazon Polska i Holcim – przekaże 16 000 wyprawek o łącznej wartości ponad 2 mln zł.

 

Akcję „Wyprawka dla Żaka” Polski Czerwony Krzyż prowadzi od 1999 roku.

Według najświeższego raportu GUS, „Zasięg ubóstwa ekonomicznego w Polsce w 2022 roku” [30 czerwca 2023], przeciętna sytuacja materialna gospodarstw domowych realnie pogorszyła się, m.in. z powodu wysokiej inflacji. W ubóstwie skrajnym żyje 1,7 mln obywateli.

Polski Czerwony Krzyż nie ogranicza wsparcia uczniów do wrześniowej akcji „Wyprawka dla Żaka”. Pomagamy przez cały rok m.in. prowadząc akcje dożywiania w szkołach. W 2022 roku pomoc od PCK w różnych formach otrzymało 130 000 dzieci.

 

Autor wpisu