Wakacje dla dzieciaków z Ukrainy i Polski do tej pory były pełne wrażeń, a przecież wakacje się jeszcze nie skończyły… Jeszcze kilka dni przed nimi.

Od początku wakacji z programu skorzystała prawie setka dzieci. Część uczestniczyła w dwóch dziesięciodniowych cyklach „Lato w mieście”, na których dzieci codziennie spotkały się w ośrodku PCK Legionowo, aby razem spędzać czas uczestniczyć w atrakcjach i jeść pyszne posiłki.
Pogoda dopisywała więc dzieci spędzały dużo czasu na świeżym powietrzu: były wycieczki (np. zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem, wizyta w Centrum Szkolenia Policji i w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie), wyjścia na basen czy rozgrywki sportowe na dworze czy dyskoteki.
Hitem były warsztaty piekarskie w Akademii Kołacz w Legionowie.
Dzieciaki nie tylko się bawiły, ale także w przyjaznej i wakacyjnej atmosferze poznawały zasady udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa nad wodą itd.

Poza codziennymi spotkaniami odbywają się także spotkania integracyjne dla dzieci z Ukrainy.

Na czas trwania Lata w PCK zatrudniony został psycholog, który służył wsparciem dzieciom oraz członkom ich rodzin. Z porad psychologa mogli skorzystać również inni ukraińscy mieszkańcy Legionowa.

Działanie realizowane jest dzięki środkom przekazanym przez Rząd Ludowej Prowincji Hebei Chińskiej Republiki Ludowej będący regionem partnerskim Województwa Mazowieckiego Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Autor wpisu