Kropelka sprawiedliwości Radom

W dniu 25 listopada 2021 roku Zarząd Klubu HDK PCK „Kropelka Sprawiedliwości” na terenie Aresztu Śledczego w Radomiu zorganizował kolejną akcję honorowego oddawania krwi przez członków klubu – funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych Aresztu. Do podstawionego ambulansu RCKiK Radom zgłosiło się 72 osoby, do oddania krwi zakwalifikowało się 61 dawców w tym 7 pierwszorazowych, ogółem pozyskano 27,450 litrów krwi z przeznaczeniem na uzupełnienie Banku Krwi, z których korzystają szpitale radomskie oraz z województwa mazowieckiego i ościennych. Jak poinformowali prezesi klubu Sławomir Tarabasz oraz Szymański Konrad – akcją tą chcieliśmy uczcić „Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża”.

Oddając krew również uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Akcji Służb Mundurowych pod hasłem „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” ogłoszoną przez Komendę Straży Granicznej. Wszyscy, którzy w tym dniu zgłosili akces oddania krwi i Ci, którzy ją oddali odpowiedzieliśmy na apel rodziny małego Jasia, który jest pacjentem Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. J.P. Brudzińskiego w Warszawie – Oddziału Hematologii i Onkologii.

W imieniu Zarządu Klubu podziękowano dawcom i również pracownikom Służby Zdrowia RCKiK w Radomiu za miłą i sprawną obsługę naszych krwiodawców.
Słowa podziękowania, na ręce prezesów Klubu, skierował Mirosław Szymański – przewodniczący Mazowieckie Okręgowej Rady Honorowego Krwiodawstwa w Warszawie, dziękując za SERCA DAR i życząc wszystkim dawcom krwi wszystkiego najlepszego a zwłaszcza zdrowia w obecnej sytuacji pandemicznej.
Tekst:

Szymański Mirosław – wiceprezes OR PCK w Radomiu.

Autor wpisu