Kropelka sprawiedliwości Radom

W dniu 10 lutego 2021 roku na terenie Aresztu Śledczego w Radomiu odbyła się pierwsza w tym roku akcja honorowego oddawania krwi przez pracowników cywilnych oraz funkcjonariuszy służby więziennej – członków klubu HDK PCK „Kropelka Sprawiedliwości”. Do podstawionego ambulansu – mobilnego punktu poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zarejestrowało się 58 osób, natomiast krew oddało 52 dawców – pozyskano ogółem 23,400 litrów krwi.

Prezes zarządu klubu Sławomir Tarabasz oraz koordynator akcji z ramienia dyrektora – wiceprezes klubu Konrad Szymański poinformowali, że była to pierwsza z zaplanowanych na ten rok akcji. Akcja, która przyniosła wspaniały wynik pod względem pozyskanej ilości krwi. Ta ilość krwi pozwoli uzupełnić, chociaż w części, brakujące grupy krwi w Banku Krwi, z których korzystają pacjenci szpitali radomskich oraz województwa mazowieckiego.
Korzystając z okazji – dziękujemy wszystkim krwiodawcom, którzy odpowiedzieli na apel zarządu klubu, oraz personelowi z RCK i K w Radomiu za wspaniałą obsługę dawców.

Tekst:
Szymański Mirosław – wiceprezes OR PCK w Radomiu.

Autor wpisu