Zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji

oddawania krwi KRÓLEWSKI DAR.

„Królewski Dar” – akcja honorowego oddawania krwi w rezydencjach królewskich

„Królewski Dar” to akcje krwiodawstwa organizowane przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Dar Serca” wspólnie z warszawskimi rezydencjami królewskimi.

Mając na uwadze zwiększone zapotrzebowanie na krew w okresie wakacyjnym, Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża DAR SERCA, wspólnie z warszawskimi rezydencjami królewskimi, już po raz dziewiąty organizuje cykl akcji krwiodawstwa pod nazwą KRÓLEWSKI DAR.

 

Krew będzie można oddać w godzinach 11:00 – 15:00

– 14 lipca w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na Osi Głównej (na przedpolu przy kasach),

– 21 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie przy Arkadach Kubickiego,

– 28 lipca w Muzeum Łazienki Królewskie przy Pałacu Myślewickim.

W ambulansach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa można również zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych. Podczas wydarzenia będzie możliwość porozmawiania o zdrowym odżywianiu, udzielaniu pierwszej pomocy i poćwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej pod okiem ratowników z Automobilklubu Polskiego. Każdy dawca otrzyma królewską niespodziankę od muzeów, gadżety od sponsorów akcji i czekolady.

Polskie Radio jest patronem medialnym akcji Królewski Dar”, a Burmistrzowie Dzielnicy Wilanów i Śródmieścia objęli wydarzenie patronatem honorowym.

 

Do tej pory zebraliśmy 409 litrów krwi od 909 krwiodawców i zarejestrowaliśmy 780 potencjalnych dawców komórek macierzystych! To wielki sukces, a chcemy zrobić jeszcze więcej.

 

Jak przygotować się do oddawania krwi? Sprawdźcie na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie:

https://www.rckik-warszawa.com.pl/oddaje-krew-po-raz-pierwszy

 

Zapraszamy na Królewski Dar”. Podaruj cząstkę siebie i uratuj komuś życie.

 

Kontakt do Koordynatora akcji „Królewski Dar”:

Krzysztof Wolny

604 701 244

Autor wpisu