Wszystko dziś nam dopisało. Zarówno pogoda, jak i chętni do oddania krwi. Cel był, jak zwykle szczytny – pomoc dla kolegi w służbie, policjanta Komisariatu Policji w Wilanowie sierż. sztab. Kamila Kosin, który uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Krwiobus stawił się przed Komendą Stołeczną Policji, jak zwykle punktualnie. W zaledwie 2 godziny krew oddało aż 20 osób, a to był zaledwie początek.

Po kilku godzinach akcji na koncie było oddanych prawie 28 litrów krwi, do czego przyczyniły się 62 osoby. Krew oddawali nie tylko policjanci, ale również sporo pracowników cywilnych. Wśród nich były Beata Fornal, Marta Kowalczuk oraz Edyta Krajewska z Wydziału Ochrony Informacji Niejawnych i Archiwum. Dla żadnej z nich nie był to pierwszy raz, ale dla każdej była to chęć i potrzeba pomocy innym.

ksp1
« z 9 »

Wszystkim osobom, które zdecydowały się pomóc oddając, to co mają najcenniejsze należą się ogromne gratulacje i podziękowania, a w szczególności tym, którzy oddać krew poszli prosto ze służbowego, nocnego dyżuru. Tak właśnie było w przypadku mł. asp. Beaty Paluszewskiej ze Stołecznego Stanowiska Kierowania, która krew zaczęła oddawać już dobre kilka lat temu, będąc jeszcze w szkole policyjnej. Choć nie oddaje jej regularnie, to jednak ma poczucie, że i tak robi się coś dobrego i ta świadomość pozostaje z nią na długo.

Zachęcamy Państwa do przyłączania się do Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Stołecznej Policji. Przypominamy również, że na stronie internetowej KSP znajdą Państwo podstronę poświęconą naszemu stołecznemu klubowi krwiodawców.

Pozdrawiam serdecznie : Prezes Klubu HDK PCK  P.Bojarski

Autor wpisu