Choroba nie wybiera, zawsze przychodzi znienacka. Tak było w przypadku policjantki z Ostrołęki, która niechcianą diagnozę usłyszała przed Świętami Bożego Narodzenia. Okazało się, że choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną ALL. Statystki są zatrważające, bo np. w Polsce co godzinę jedna osoba dowiaduje się, że ma białaczkę…

Policjantka Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce z Policją związana jest już od 11 lat. Nigdy niebyła obojętna na cierpienie innych i zawsze niosła im pomoc. Dziś ona sama znalazła się w sytuacji, w której potrzebuje pomocy. Obecnie przebywa w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, na Oddziale Chorób Układu Krwiotwórczego. Bardzo potrzebuje krwi B Rh-, ale jak podkreśla, każda jest na wagę złota, bo niestety w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa są ogromne braki.

Pod koniec grudnia pani Emilia rozpoczęła pierwszą chemioterapię, a ma jeszcze przed sobą przeszczep szpiku, dlatego również pod tym kątem apeluje o rejestrowanie się w Fundacji DKMS. Podczas styczniowej zbiórki krwi dla Emilii Tomczak, po kilku godzinach akcji, udało się zebrać  22050 litry krwi od 49 krwiodawców, za co serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy stawili się w krwiobusie przed Komendą Stołeczną Policji.

Zachęcamy do przyłączania się do naszych akcji, które ratują życie wielu osobom.

Opracował: Przewodniczący Mazowieckiej Okregowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Włodzimierz Warwas

Autor wpisu