Akcja na Ursynowie

W sobotę 25 lipca b.r. odbyła się kolejna akcja poboru krwi organizowana przez klub HDK PCK "KREWKI URSYNÓW". O godz. 9:00 drzwi ambulansu do poboru krwi otworzyły się dla wszystkich chętnych do podzielenia się tym najcenniejszym darem - własną krwią, której zapasy szczególnie w okresie wakacyjnym bardzo niebezpiecznie się kurczą.
Z powodu dużej frekwencji i dzięki uprzejmości ekipy ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie pobór tego dnia trwał 30 minut dłużej niż zaplanowano i zakończył się o godz. 14:30.

W ciągu tych 5,5h poboru udało się nam zarejestrować 51 osób zainteresowanych z czego 41 oddało krew. Pozyskano 18450 ml krwi .Wynik tej akcji cieszy podwójnie, ponieważ wielu z tych dawców było dawcami pierwszorazowymi, którzy w okresie wakacyjnym, kiedy wielu stałych dawców wyjeżdża na urlopy, są bardzo potrzebni. Niektórzy z nich być może poprzestaną na tym jednym razie, jednak większość złapie bakcyla krwiodawstwa i powiększy naszą wspaniałą krwiodawczą rodzinę.

Serdecznie dziękujemy Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Burmistrzowi Dzielnicy oraz pracownikom Urzędu Dzielnicy Ursynów za niezmienne wsparcie dla naszych działań oraz udostępnienie parkingu na potrzeby zbiórki krwi, oraz oczywiście naszym wspaniałym dawcom, którzy poświęcają wolną sobotę aby oddac krew.

Tych wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogli dotrzeć w sobotę zapraszamy już za miesiąc - 29 sierpnia - na ostatnią już wakacyjną otwartą akcje poboru krwi

Opracował : / na podstawie informacji klubu /
Prezes Oddziału Rejonowego PCK Warszawa Południe – Włodzimierz Warwas

Autor wpisu