2022.06.19 Dni krwiodawstwa Siedlce

19 czerwca, na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, miała miejsce gala z okazji 18 edycji Dnia Krwiodawstwa – Festyn „Krew dla Miasta i Powiatu Siedlce”, która organizowana była przez Mieczysława Stefaniuka, Prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Siedlcach i współpracy Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Tegoroczna edycja była również 20 rocznicą pełnienia obowiązków przez Prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Siedlcach – Mieczysława Stefaniuka.

Na Festynie Obecna była delegacja z Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK w Warszawie w składzie:
Wiceprezesa Mazowieckiego oddziału Okręgowego PCK w Warszawie Pana Pułkownika Profesora nauk medycznych Jerzego Kotowicza oraz Honorowego Prezesa MOO PCK Pana Jerzego Czubaka.

Byli również obecni przedstawiciele władz samorządowych z Prezydentem Miasta Siedlce – Andrzejem Sitnikiem na czele. Podczas wydarzenia, wyróżniono odznaczeniami, medalami i pucharami Krwiodawców, działaczy PCK, sponsorów, opiekunów szkolnych kół PCK. Po raz 18 finałem Gali był wspaniały, niepowtarzalny spektakl – koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego dla Krwiodawców, wszystkich Siedlczan i mieszkańców Powiatu. Krew to jedyny substytut jakiego nie jesteśmy w stanie wyprodukować, a tylko otrzymać od drugiego człowieka. Składamy podziękowania dla KRWIODAWCÓW za ich DAR, a jest ich w naszym powiecie ponad 8000.

« z 2 »

 

Autor wpisu