Legitymacja ZHDK

Jak i kiedy odebrać legitymację oraz odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Złożyłem/łam wniosek o przyznanie Odznaki Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi i co dalej?

Poczekaj na sms z naszej strony. Kiedy legitymacja będzie gotowa napiszemy. Jeżeli jednak przez więcej niż miesiąc nie otrzymasz informacji prosimy o kontakt z nami w celu sprawdzenia co jest przyczyna. Napisz e-mail: warszawa15@pck.org.pl


Co zrobić, jeżeli oddawałem/łam krew w różnych centrach w Polsce?

Wszystkie zaświadczenia zbiorczo należy złożyć w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Centrum przekaże je nam, ale ponieważ nie mamy możliwości weryfikacji zawartych w nich danych otrzymasz od nas SMS z prośbą o kontakt, aby przekazać nam odpowiednie dane.


Czy moja legitymacja na mnie czeka?

Tak. Ale tylko, jeżeli złożyłeś/łaś wniosek w RCKiK ORAZ otrzymałeś/łaś od nas SMS z informacją, że legitymacja jest gotowa i czeka we wskazanym dniu. Samo złożenie wniosku nie oznacza, że legitymacja jest gotowa.


W jakie dni mogę odebrać legitymację?

Po odbiór legitymacji zapraszamy WYŁĄCZNIE we wtorki i czwartki w godzinach 08:15 – 15:30.


Gdzie mogę odebrać legitymację?

Przyjmujemy w Mazowieckim Okręgowym Oddziale PCK na ulicy Szańcowej 25, w Warszawie.


Czy mogę przyjechać samochodem?

Nie rekomendujemy takiego rozwiązania. W okolicy Ośrodka nie ma dostępnych miejsc parkingowych. Jeżeli nie możesz przyjechać komunikacją miejską zostaw samochód na parkingu przy centrum handlowym Wola Park.


Jak do was przyjechać?

Metrem – stacja Ulrychów (wyjście na stronę przeciwną do centrum handlowego) lub autobusem przystanek Metro Ulrychów.


Mam papierową legitymację. Co z nią zrobić?

Jeżeli posiadasz papierową legitymację Honorowego Dawcy Krwi zabierz ją ze sobą. Przekażesz podczas wyrabiania legitymacji ZHDK.


Jak wyrobić duplikat legitymacji Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi?

Wnioski o duplikat legitymacji składasz w tym oddziale PCK, w którym otrzymałeś/łaś oryginał. Jeśli było to w Mazowieckim Oddziale Okręgowym PCK napisz: warszawa15@pck.org.pl. W czasie wypełniania wniosku o wystawienie dupikatu zwróć uwagę, aby Twój podpis znajdował się na wszystkich dokumentach, także na zgodzie RODO.

Ważne: dopilnuj, aby na wszystkich dokumentach dane były poprawne, najlepiej DRUKOWNYMI LITERAMI. Ewentualne błędy spowodują, że legitymacja zostanie wystawiona niepoprawnie.

Autor wpisu