Circle K wspiera seniorów z PCK

Circle K wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem przekaże 5 tysięcy paczek żywnościowych dla seniorów Circle K 

wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem wesprze 5 tysięcy seniorów w całej Polsce przekazując im paczki z produktami spożywczymi. Jest to odpowiedź na problemy osób starszych, które w związku z pandemią koronawirusa znalazły się w grupie ryzyka i często nie mają możliwości zrobienia zakupów.

Paczki z podstawowymi produktami spożywczymi (mleko, masło, chleb, sery, itp.)  dostępnymi na stacjach Circle K zostaną przygotowane i przekazane całkowicie nieodpłatnie seniorom w całej Polsce. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża, paczki zostaną dostarczone osobom potrzebującym bezpośrednio do ich mieszkań, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny. Aby wszystkie paczki mogły sprawnie dotrzeć do seniorów, Circle K na ten cel przekaże również 5 000 litrów paliwa do użytku PCK.

Cieszymy się, że możemy liczyć na pomoc naszego wieloletniego partnera. Paczki z żywnością to duże wsparcie dla naszych podopiecznych. Dodatkowo przekazane paliwo pozwoli nam na szybki transport oraz zachowanie bezpieczeństwa pracowników i wolontariuszy, którzy dbają o to, aby każdemu z naszych seniorów niczego nie zabrakło. Dziękujemy Circe K za wspieracie w walce z koronawirusem i jego skutkami – powiedział Stanisław Kracik, prezes Polskiego Czerwonego Krzyża.

W tej trudnej sytuacji szczególnie narażone na ryzyko są osoby starsze. Mamy świadomość, że obecnie zwykłe zrobienie zakupów dla części z nich jest ogromnym wyzwaniem. Dlatego zdecydowaliśmy się ich wesprzeć, przekazując podstawowe produkty spożywcze, które na co dzień są dostępne na naszych stacjach. Chcemy w ten sposób również zwrócić uwagę społeczeństwa na potrzeby seniorów. Poprzez tę akcję chcemy zachęcić wszystkich, aby zwrócili uwagę na potrzeby osób starszych, które mieszkają w ich sąsiedztwie. Tylko wzajemna pomoc i wsparcie, pozwoli nam przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas – powiedział Michał Ciszek, Prezes Circle K Polska

Akcja mająca na celu wsparcie osób starszych to kolejna już inicjatywa społeczna Circle K w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. 16 marca firma jako pierwsza uruchomiła na wszystkich stacjach w Polsce akcję z darmową kawą dla pracowników służb, które są szczególnie zaangażowane w walkę z koronawirusem. Do tej pory skorzystało z niej ponad 35 tysięcy pracowników służby zdrowia i służb mundurowych w całej Polsce.

 

Autor wpisu