2023.12.06 Seniorzy

Polsko-Ukraiński Klub Seniora PCK stworzony we współpracy z Fundacją PepsiCo zadziwia nas swoją aktywnością. Nie ma tygodnia, żeby grupa nie robiła czegoś ciekawego.

Jednym z celów Polskiego Czerwonego Krzyża jest aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem. W Polsce taką grupą są na przykład seniorzy, dlatego wiele naszych działań jest skierowanych właśnie do nich. Partnerem Polsko-Ukraińskiego Klubu Seniora jest Fundacja PepsiCo, dzięki której możliwe jest organizowanie wielu aktywności, wyjazdów czy spotkań.

Ponieważ powoli zaczynamy podsumowywać rok, prezentujemy przegląd działalności Klubu Seniora w 2023.

Co robiliśmy?

Organizowane były warsztaty twórcze: origami, decoupage, z tworzenia ozdób czy warsztaty zielarskie.
Lubiane przez uczestników były też wyjścia do kina i muzeum. Członkowie klubu byli np. w Muzeum Narodowym (na wystawie Picasso) czy Centrum Nauki Kopernik. Grupa była także w Centrum Pieniądza w Narodowym Banku Polskim.

W ramach działań klubu Mazowiecki Oddział Okręgowy PCK zorganizował także wyjazd rekreacyjno- turystyczny na Mazury. Program był bardzo bogaty: zwiedzono Wilczy Szaniec, było pływanie małymi łódkami po Krutyni i dużym statkiem wycieczkowym po jeziorze Niegocin. Seniorzy odwiedzili też Muzeum Mazur.

Planowane jest także uroczyste spotkanie świąteczne.

Autor wpisu