Kropelka sprawiedliwości Radom

W dniu 09 września 2021 roku na terenie Aresztu Śledczego w Radomiu odbyła się kolejna z zaplanowanych w tym roku akcji honorowego oddawania krwi przez pracowników cywilnych oraz funkcjonariuszy służby więziennej – członków klubu HDK PCK „Kropelka Sprawiedliwości”. Do podstawionego ambulansu – mobilnego punktu poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zarejestrowało się 77 osób, natomiast krew oddało 64 dawców – pozyskano ogółem 28,800 litrów krwi.

Prezes zarządu klubu Sławomir Tarabasz oraz koordynator akcji z ramienia dyrektora – wiceprezes klubu Konrad Szymański poinformowali, że była to akcja imienna – odpowiedź na apel rodziców pięcioletniego Tymka – pacjenta Instytutu Matki i Dziecka Oddziału Onkologicznego dla dzieci w Warszawie.

Również wielu krwiodawców Klubu krew oddało w siedzibie RCKiK w Radomiu – odpowiadają na apel Pani Aleksandry żony Karola, który uległ poważnemu wypadkowi w „Mesko” w Skarżysku – Kamiennej, który jest pacjentem Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie - Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Korzystając z okazji – dziękujemy wszystkim krwiodawcomŻycia, którzy odpowiedzieli na apele zarządu klubu, oraz personelowi z RCK i K w Radomiu za wspaniałą obsługę dawców.

Słowa podziękowania popłynęły również ze strony Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Radomiu.

Tekst:

Szymański Mirosław – wiceprezes OR PCK w Radomiu.

Autor wpisu