Akcja zbiórki krwi w Policji

Wśród przedsięwzięć zaplanowanych z okazji obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej znalazła się akcja zbiórki krwi zorganizowana przed gmachem Komendy Stołecznej Policji.

W ciągu 8 godzin w ambulansach i przy stanowiskach przygotowanych w budynku, tym bezcennym darem dzielili się policjanci i pracownicy Policji garnizonu stołecznego. Podczas akcji zostało zebranych 85 litrów krwi i będzie ona jeszcze kontynuowana. Oddana dziś krew zostanie wykorzystana do ratowania życia lub zdrowia osób potrzebujących.

Organizatorem jubileuszowej zbiórki jest Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, działający aktywnie od ponad 4 lat przy Komendzie Stołecznej Policji. Znaczna ilość krwi oddawanej podczas dotychczasowych cyklicznych zbiórek wykorzystywana była do leczenia funkcjonariuszy, pracowników Policji i ich rodzin.

W ciągu 8 godzin do dyspozycji wszystkich chętnych do oddania krwi przed budynkiem i w jednej z sal Komendy Stołecznej Policji były punkty przygotowane do poboru. W jubileuszowej akcji udział wzięło wielu policjantów i pracowników Policji stołecznego garnizonu, którzy doskonale rozumieją, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje, każda jej kropla jest na wagę życia dla chorych, wymagających skomplikowanych operacji, czy rannych np. w wypadkach drogowych lub podczas wykonywania czynności służbowych. Wielu z dawców to osoby regularnie oddające krew, ale były także takie, które zrobiły to po raz pierwszy z tej szczególnej okazji. Podczas akcji krew oddało 190 osób, co w przeliczeniu na krew daje 85,7 litra. To bardzo satysfakcjonujący wynik.

Do akcji włączył się I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji młodszy inspektor Krzysztof Smela. Radość z pełnych zebranych litrów krwi była podkreślana gratulacjami od organizatorów dla uczestników, którzy wyrażali chęć udziału w kolejnych zbiórkach, aby w ten sposób pomagać potrzebującym.

Autor wpisu