Z inicjatywy honorowych dawców krwi zrzeszonych w Klubie HDK PCK przy V i VI KRP w Warszawie policjanci oraz pracownicy cywilni tych jednostek, KRP III, KP Warszawa Żoliborz, Białołęka i Targówek oraz funkcjonariusze KSP z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością i Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową, włączyli się w akcję  świątecznej i noworocznej  pomocy dla najuboższych mieszkańców Warszawy i po raz kolejny zorganizowali zbiórkę żywności, kosmetyków i środków czystości.
W trakcie akcji zebrano kilkadziesiąt kilogramów żywności, które zostały przekazane do Oddziału Rejonowego PCK Warszawa Południe. Następnie dary przekazane zostały do paczek świątecznych lub bezpośredniego rozdzielnictwa w magazynie PCK przy ul. Belgijskiej 5 lok.33 dla najbardziej potrzebującym rodzin i osób określonych w przekazanych Nam listach z Oddziałów Pomocy Społecznej i kartotek własnych.

Zarząd klubu HDK PCK oraz Oddział Rejonowy PCK Warszawa Południe z całego serca dziękuje wszystkim darczyńcom i osobom, które pomagały w organizacji akcji, dzięki, której kolejny raz udało się zebrać bardzo dużą ilość żywności. Szczególne podziękowania składamy firmie Makro Warszawa przy ul. Kolumbijskiej 1, która wsparła nasze działania po raz pierwszy. Na dzień 20 grudnia 2018 wydano 99 paczek . Przygotowano kolejnych 41 paczek do wręczenia.

DZIĘKUJEMY

Opracował :Prezes OR PCK Warszawa Południe Włodzimierz  Warwas

Autor wpisu