Wigilijna zbiórka żywności 2019

Krwiodawcy z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK działającego przy Komendzie Rejonowej Policji Warszawa V i VI

po raz kolejny przed Bożym Narodzeniem zorganizowali zbiórkę darów dla potrzebujących osób i rodzin. Dzięki ofiarności darczyńców, zgromadzona żywność i środki czystości, zostały przekazane do Oddziału Rejonowego PCK Warszawa Południe.

Policjanci oraz pracownicy cywilni z Komend Rejonowych Policji Warszawa V  i VI, Komisariatów Policji Warszawa Żoliborz, Białołęka i Targówek włączyli się w akcję

zbiórki żywności, zorganizowaną przez członków Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Komendzie Rejonowej Policji Warszawa V i VI. W tym roku akcja pod hasłem „Otwórz serce i podziel się z innymi”, przeszła oczekiwania organizatorów.

Dzięki ofiarności wszystkich udało się zgromadzić kilkaset kilogramów żywności, które zostały przekazane do Oddziału Rejonowego PCK Warszawa Południe. Następnie dary przekazane zostaną w postaci paczek świątecznych lub bezpośredniego rozdzielnictwa w magazynie PCK przy ul. Belgijskiej 5 lok. 33 dla najbardziej potrzebujących. Aktualnie magazyn ten opiekuje się ok. 380 osobami.

Zarząd klubu z całego serca dziękuje wszystkim darczyńcom i osobom, które pomagały w organizacji akcji, dzięki, której kolejny raz udało się zebrać  dużą ilość żywności. Szczególne podziękowania składamy firmie Makro Warszawa przy ul. Kolumbijskiej 1, która wsparła nasze działania już po raz drugi, oraz Galerii Młociny przy ul. Zgrupowania AK Kampinos 15.

Zapraszamy do równie aktywnego udziału przy następnych planowanych akcjach charytatywnych.

Opracował : Prezes Klubu HDK PCK Michał Jabłoński

Autor wpisu