Wręczenie nagród Wawa Bohaterom

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że wczoraj na II GALI TVP 3 Warszawa, otrzymaliśmy nagrodę WAWA BOHATEROM. 

Do nagrody zgłoszono 29 organizacji wspierających Powstańców Warszawskich. Znaleźliśmy się w bardzo elitarnym gronie. Zostaliśmy jedną z trzech organizacji, która została wyróżniona przez Powstańców Warszawskich.

Serdecznie wszystkim dziękujemy, a nominowanym gratulujemy

Piszą o nas:

„2 października 2019 roku w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się gala Nagród WAWA BOHATEROM. Zwycięzców wyłoniono spośród 29 organizacji, fundacji, stowarzyszeń i szkół, zgłoszonych do konkursu m.in. przez powstańców, widzów TVP 3 Warszawa oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

Ochotniczy Korpus Opiekuńczy świadczy wysokospecjalistyczną opiekę nad żołnierzami Powstania Warszawskiego. W ramach Ochotniczego Korpusu Opiekuńczego (OKO) pracują przeszkolone siostry PCK. W ekstremalnych przypadkach opiekują się obłożnie chorymi, w lżejszych – pomagają  w czynnościach dnia codziennego. Podopieczni otrzymują wsparcie w swoich domach w postaci posiłków, a także pomoc przy umawianiu i podczas wizyt lekarskich, wsparcie w czynnościach domowych, takich jak sprzątanie, robienie zakupów czy spacerach. Organizuje też spotkania integracyjne i międzypokoleniowe z Powstańcami Warszawskimi

W tym roku przyznano trzy równorzędne nagrody Statuetki WAWA BOHATEROM 2019. Wyróżnienia otrzymali: Ochotniczy Korpus Opiekuńczy PCK, Wojska Obrony Terytorialnej i Zespół Szkół Samochodowych i licealnych nr 2 w Warszawie.”

Autor wpisu