Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „KREWKI URSYNÓW” „skończył 2 lata”. Pomimo młodego wieku to jeden z prężniej działających klubów HDK PCK  w Warszawie. W ciągu 2 lat działalności  członkowie zarządu zorganizowali 22 otwarte akcje poboru krwi, podczas których udało się zebrać ponad 400 litrów krwi oraz zarejestrować ponad 200 osób w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Z roku na rok podnoszą sobie poprzeczkę zwiększając liczbę akcji poboru krwi przy zachowaniu wysokiej frekwencji i tylko w tym roku podczas 4 zbiórek krwi uzyskali prawie 65 litrów tego bezcennego płynu. Ich ostatnia akcja poboru krwi odbywała się w niedzielę 17 marca przy Restauracji Rosso  ul. Puszczyka 9, której właściciel w zamian za pozostawienie paczki czekolad otrzymywanych za oddanie krwi oferuje dawcom bezpłatną pizzę . Pozyskana w ten sposób czekolada jest przekazywana dla dzieci z domów dziecka. Po niedzielnej akcji zostało przekazanych 35 paczek czekolady.

Serdecznie zapraszamy na następną zbiórkę krwi organizowaną przez „KREWKI URSYNÓW”, która odbędzie się już 30 marca przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów oraz zapraszamy osoby niezszerzone do Naszego Klubu HDK,

Serdecznie pozdrawiam,

Tomasz Mazur

Wiceprezes Zarządu

+48 664-143-792

Autor wpisu