W sobotę 2 marca w na stadionie Legii odbyła się kolejna honorowa zbiórka krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Akcja zorganizowana została przez KHDK PCK Krewcy Legioniści przy współudziale Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.

Zbiórka pierwotnie zaplanowana została na trzy autokary-krwiobusy, natomiast w związku z awarią jednego z nich na stadion dotarły tylko dwa. Na szczęście załoga zepsutego autokaru uzupełniła personel medyczny dwóch pozostałych, przez co zbiórka przebiegała bardzo sprawnie.

Do oddania krwi zgłosiło się 171 osób a krew oddało 156 z nich. Tym razem wyjątkowo mało, bo tylko 15 krwiodawców, nie przeszło pozytywnie badań lekarskich. Łącznie zebraliśmy 70 ,2 litrów krwi!

Dzięki uprzejmości klubu Legia Warszawa krwiodawcy, którzy oddali krew otrzymali bilet na mecz Legia – Śląsk, które odbędzie się w sobotę, 16 marca. Każdy krwiodawca otrzymał również pamiątkowe podziękowanie.

Podczas zbiórki dla uczestników akcji czekały gorące napoje (kawa i herbata) oraz pyszne pączki ufundowane przez Cukiernię Karpatka z Góry Kalwarii. Tradycją akcji stał się już przepyszny bigos! W zamian za poczęstunek tym posiłkiem można było dorzucić się, według własnego uznania, do puszki z której pieniądze przeznaczone zostaną na zakup ambulansu służącego do przewozu podopiecznych Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Grupa “Dobrzy Ludzie” , która prowadzi powyższą zbiórkę, prowadziła również sprzedaż specjalnych gadżetów.

Wielkie podziękowanie dla wszystkich którzy stawili się na zbiórce, oddali krew lub pomagali w przeprowadzeniu akcji.  Bez Was nie zrobilibyśmy tego! Jeszcze raz wielkie podziękowanie w imieniu naszym jak i potrzebujących. Do zobaczenia pod koniec lipca na kolejnej honorowej zbiórce krwi na stadionie Legii.

Autor wpisu