Klub HDK PCK przy Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie

Krwiodawcom nie straszne upały ani inne niekorzystne warunki pogodowe, bo dobrą pogodę mają w sercach.

Znowu dowiedli, że można na nich liczyć. Po kilku godzinach otwartej  akcji poboru krwi zorganizowanej w dniu 6 lipca 2018 roku przez ww Klub HDK PCK na koncie było oddanych prawie 22,950 litra krwi, do czego przyczyniło się 51 osób.

Warto dodać, że w akcji udział wzięło 61 osób. Dziękujemy wszystkim za przybycie i za podzielenie się tym, co najcenniejsze. Wielkie podziękowania należą się również zespołowi z „krwiobusa” RCKiK w Warszawie, który jak zwykle profesjonalnie zajął się każdą przybyłą osobą.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że dosłownie co parę sekund ktoś, gdzieś potrzebuje krwi lub jej składników. Dlatego stale musimy zwiększać świadomość potrzeby regularnego jej oddawania. Gdyby można było ją czymkolwiek zastąpić, sprawa była by prosta, ale tak niestety nie jest. Krew jest nie do zastąpienia, a kluczowym elementem skutecznego systemu opieki zdrowotnej jest zapewnienie jej i produktów krwiopochodnych wszystkim potrzebującym w Naszym kraju. Szczególnie w okresie wakacyjnym braki krwi są odczuwalne w służbie zdrowia. Pamiętajmy, że bardzo często transfuzja krwi to jedyna forma ratująca czyjeś życie. Wspólnie możemy przyczynić się do zapełnienia banków krwi. Razem możemy więcej, dlatego zachęcamy do włączania się do akcji honorowego oddawania krwi

Opracował : Prezes Klubu HDK PCK P.Bojarski

 

Autor wpisu