Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się 16 marca 2018 roku do akcji “SpoKREWnieni służbą” w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

Na krwiodawców zawsze można liczyć!

Tak było i tym razem, bo mimo zimna i wiatru chętnych do oddania krwi nie brakowało. Niektórzy przyszli oddać krew po raz pierwszy, inni byli już wtajemniczeni w całą procedurę, ze sporą kolekcją wpisów w swojej legitymacji HDK. Wszyscy ze wspólnym celem – POMAGAĆ. Po 4 –  godzinach akcji na koncie było oddanych  25 200 ml krwi​ do czego przyczyniło się 56 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji “SpoKREWnieni służbą” w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

Zapotrzebowanie na krew nigdy się nie kończy. W bankach krwi zawsze jest jej deficyt, bo stale jest potrzebna. Wspólnie możemy to zmienić, wspólnie możemy sprawić, że będą one zawsze pełne, a krwi nigdy nikomu nie zabraknie. Dziś żyjesz i funkcjonujesz spokojnie, ale co będzie jutro? Tego nie wiesz. Może to właśnie Ty będziesz po drugiej stronie, potrzebując tego życiodajnego daru? Może ktoś z Twojej rodziny…

Zaledwie kilka miesięcy temu ktoś bardzo mi bliski musiał przejść transfuzję krwi. Dzięki ludziom dobrej woli, takim jak Wy, mógł tę krew otrzymać.

Kilka dni temu krwi potrzebowała również  nasza koleżanka z Komendy Stołecznej Policji –  Aldona Malangiewicz  która przeszła bardzo poważną operację.

Dzięki krwiodawcom takie osoby mogą dalej funkcjonować, a słowa wdzięczności za tę nieocenioną pomoc, to zbyt mało.

Opracował : Prezes Klubu HDK PCK P.Bojarski

Autor wpisu