radom (1)Z takim apelem o pomoc w postaci oddania krwi, wystąpiła rodzina, sąsiedzi i przyjaciele dla małej dwuletniej Wiktorii Jarosińskiej mieszkanki Powiatu Radomskiego.  Od pewnego czasu przebywa i leczy się w Centrum Zdrowia Dziecka na oddziale onkologii. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

W dniu 21 czerwca 2017 r. Zarząd klubu HDK PCK „NADZIEJA” przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu zorganizował otwartą akcję oddawania krwi na ten cel. Mobilny punkt poboru krwi – ambulans RCKiK w Radomiu po raz kolejny stanął na placu Stacji paliw SATAL II. W tym dniu zgłosiło się 13 osób z czego oddało 8. W ciągu kilku dni pozyskano 30 jednostek tego bezcennego leku od krwiodawców, którzy oddawali krew również w siedzibie RCKiK w Radomiu. Na apel odpowiedzieli mieszkańcy Radomia, Powiatu Radomskiego jak również pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy oraz osoby bezrobotne. Miłym akcentem było złożenie przez 4 osoby deklaracji członkowskiej i wstąpienie w szeregi statutowych członków Klubu.

W ramach współpracy klubowej na apel prezesa klubu HDK PCK „NADZIEJA”  Mirosława Szymańskiego odpowiedzieli strażacy – ochotnicy z klubu HDK PCK przy ZG ZOSP RP w Łysych. W dniach 22 – 23.06 br. w Oddziale Terenowym 41 w Ostrołęce oddali dla Wiktorii 9.450 ml krwi pełnej  od 21 krwiodawców.

W sumie  pozyskano już ponad 22 litry krwi pełnej.

Swoją pomoc zadeklarowali również krwiodawcy z klubów HDK PCK działających w strukturach Oddziału Rejonowego PCK Warszawa – Południe, gdzie w formie informacji internetowej przekazano apel rodziny dziewczynki.

Prezes Klubu podziękował wszystkim dawcom za okazanie „dobrego Serca” jak również ekipie z RCKiK w Radomiu pod kierownictwem lekarza Pana Krzysztofa Piotra Cenkiel, oraz Pani Katarzynie Zygmuntowicz Prezes Firmy „SATAL II” SC w Radomiu.

Tekst i zdjęcia:  Mirosław Szymański – Prezes Klubu HDK PCK

Autor wpisu