Piknik_10W dniu 27 czerwca 2017r w Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Ciechanowie odbył się Piknik Integracyjny dla seniorów biorących udział w projekcie pt.  „AKTYWNI W JESIENI ŻYCIA”,  Priorytet IV. Usługi Społeczne dla osób starszych (usługi zewnętrzne), Numer i nazwa kierunku działania: 4.

Rozszerzenie dostępności do usług społecznych m.in. opiekuńczych, kulturalnych edukacyjnych, poradniczo-doradczych, sportowych i turystycznych. Organizatorem Pikniku był Oddział Rejonowym PCK w Ciechanowie oraz Mazowiecki Oddział Okręgowy PCK w Warszawie. Na pięknym, dużym terenie, którego właścicielem jest OR PCK w Ciechanowie, uczestnicy imprezy  mogli  wysłuchać  koncertów zaproszonych lokalnych artystów, z którym seniorzy wykonywali wspólnie utwory muzyczne. Uczestnicy spotkania mogli wziąć również udział w zajęciach rękodzieła artystycznego oraz osobiście przedstawiać twórczość muzyczną.

Nie obyło się bez wspólnych zabaw przy stołach, pląsów oraz pamiątkowych zdjęć. Wyjątkową niespodzianką było zwiedzanie Parku i jego zabytków w Opinogórze oraz  Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Uczestnicy  spotkania mieli okazję do skosztowania z dań z grilla,  oraz przepysznych ciast i owoców. Na zakończenie wszyscy zjedli pyszny obiad co szczególnie dobrze wpłynęło na uczestników spotkania z Warszawy, którzy  w powrotnej drodze do Stolicy rozśpiewali cały mini autobus przy akompaniamencie gitary opiekuna grupy i pracownika socjalnego –  Sławomira Korsana. Warszawska Grupa Seniorów szczególne podziękowania kieruje w stronę Pani Bożeny Podleńskiej – Dyrektora OR PCK w Ciechanowie, za niesamowitą gościnność i  wspaniałą organizację Pikniku.

 

Honorata Krzywoń

Mazowiecki Oddział Okręgowy PCK

 

 

 

Autor wpisu